Facebook ile gir
Kullanıcı Adı:
Şifre:
kapat

Ben 10 Oyunları ile Eğlence Elinizin Altında!

Öncelikle Ben 10 karakterini tanıyalım. Ülkemizde çocuklar tarafından adı çoğunlukla "Ben on" şeklinde telaffuz edilse de normalde adı "Ben Ten" şeklinde okunan bu çizgi film kahramanının tam adı ise "Benjamin Tennyson"dır. Omnitrix adı verilen ve saat şeklindeki silah koluna kilitlenince onu çıkaramaz ve silahın güçlerini kullanmaya karar verir Ben 10. Bu şekilde başlar serüven... Peşinde ise amansız düşmanları vardır kolundaki silahı almaya çalışan...

Milyonları peşinden sürükleyen Ben 10 oyunları ise bir süredir internetteki flash oyun sitelerinin en büyük favorisi. En çok talep gören oyunlar arasında yer alan Ben 10, hem dünyada hem de ülkemizde en sevilen çizgi karakterlerden biri olmanın da sağladığı avantajla herkesin sevgilisi haline geldi. Genellikle çizgi film kahramanları küçük çocuklar tarafından benimsense de Ben 10, 30 - 40 yaşındaki yetişkinlerin dahi hayran olduğu, bardaktan t-shirt'e kadar pek çok ürününe sahip olduğu bir karakterdir.

Fakat takdir edersiniz ki; her çizgi film karakterinin oyunu olmaz, olsa bile Ben 10 oyunları kadar tutulmaz. Peki Ben 10 oyunları neden bu kadar sevildi? Ben 10 oyunlarını diğer flash oyunlarından ayıran özellikler nelerdi?

Aslında en büyük neden Ben 10'in çok sevilen bir çizgi karakter olması. İyinin kötülükle savaşının simgesi haline gelen Ben 10, küçük yaştaki çocuklar arasında yapılan ve "Kahramanın kim?" sorusunu kapsayan anket çalışmalarının birinde %68.7'lik oranla ilk sırada yer almayı başarmıştır. Tabi çocukları Ben 10 izlerken onları kıramayıp birlikte aynı çizgi filmi izlemek zorunda kalan yetişkinler de ister istemez bu şirin ve sempatik kahramana ilgi duymaya başladı.

Sonuç olarak Ben 10 oyunları günümüz flash oyunları dünyasındaki en popüler oyunlardan biri haline geldi. Bugün milyonlarca çocuk, genç ve yetişkin Ben 10 oyunları ile farklı maceralar peşinde koşmaktan büyük keyif alıyor. Üyelik dahi gerektirmeyen pek çok flash oyun sitelerinden biri aracılığı ile siz de hemen Ben 10 oyunlarına başlayarak, kahramanımızla birlikte birbirinden eğlenceli onlarca maceraya atılabilirsiniz. Kötülüklere karşı ezelden beri süren savaşı Ben 10'le birlikte devam ettirmek istiyorsanız, Ben 10 oyunlarından daha iyi bir alternatif daha bulamazsınız.