Facebook ile gir
Kullanıcı Adı:
Şifre:
kapat

Boyama Oyunları

Çocuklar için dijital ortamda yeteri kadar eğitici ve öğretici oyun bulmak son derece zordur. Böylesi bir imkansızlık içerisinde boyama oyunları ise çocuklar için sunduğu mükemmel imkanlarla pek çok ebeveynin ve çocuğun dikkatini çekmeyi başarmıştır. Özellikle okul yaşının bir yıl daha geriye alındığı düşünüldüğünde, anaokulu çağındaki çocukların ilk okul döneminde ilk yıl ne kadar sıkıntı çekeceğini siz de tahmin etmişsinizdir.

Boyama oyunları ise özellikle ilk okul çağındaki çocukların eğitimlerine yardımcı olma adına son derece etkili bir çözüm olabilir. Peki boyama oyunları çocukların hangi yetilerini geliştirmekte yardımcı olacaktır? Öncelikle dikkat kabiliyetlerini geliştireceğini söylemek yanlış olmaz. Ayrıca çocuklar renklerin ayrımını da ilk okula başlamadan öğrenmiş olacaktır ki pek çok çocuk ilk okul çağlarında renklerle ilgili son derece kısıtlı bilgiye sahiptir. Fakat bilinçli ebeveynler çocuklarının dikkat ve renk bilgisi konusundaki eksikliklerini gidermesi için, bilgisayar başında geçirdikleri saatleri verimli şekilde değerlendirmelerini sağlayarak onları boyama oyunları ile ilgili içli dışlı olma konusunda teşvik etmektedir.

Boyama oyunlarının tek avantajı bu değil tabii ki. Günümüzde üretilen pek çok bilgisayar oyununda yüksek oranda şiddet bulunmakta... Örneğin adam vurma, savaş, kan, kavga gibi içerikler neredeyse pek çok bilgisayar oyunlarının vazgeçilmez unsurları haline geldi. Fakat boyama oyunları türündeki flash oyunlarında bu tip şiddet içerikli öğeler bulamazsınız. Yani aklınızda hiçbir soru işareti kalmadan çocuklarınızı bu oyunlarla baş başa bırakabilir, saatlerce oynamalarına müsaade edebilirsiniz. Eğitici ve öğretici içeriğinin yanı sıra çocuklarınızın eğlenmesini de istiyorsanız boyama oyunları mükemmel bir çözüm önerisi olabilir.

Sonuç olarak; boyama oyunlarının hem şiddet öğeleri içermeme, bağımlılık yapmama, ücretli olma gibi olumsuz özelliklerinin bulunmaması, hem de eğitici ve öğretici olmasının yanı sıra çocukların eğlenmesini de sağlaması düşünüldüğü takdirde bu oyunların ne kadar da faydalı olduğunu siz de kolaylıkla anlayabilirsiniz. Evde olmadığınız zamanlarda çocuğunuzun bilgisayar başında yanlış şeyler yapmadığı konusunda emin olmak istiyorsanız boyama oyunları ile vakit geçirmelerini sağlamanız yeterli olacaktır.