Facebook ile gir
Kullanıcı Adı:
Şifre:
kapat

İnternetin Yeni Fenomeni: Basketbol Oyunları

Dijital ortamın yeni fenomeni artık basketbol oyunları desek yanlış olmaz. İnterneti pek çok amaç için kullanmak mümkün; tez hazırlama, ödev yapma, araştırma, alışveriş ve aklınıza gelen neredeyse her etkinliği dijital ortamda gerçekleştirmek mümkün. Bu etkinliklerden biri de "eğlence" olarak düşünülebilir. Eğlence dendiğinde ise pek çoklarının aklına oyunlar, daha doğrusu bilgisayar oyunları gelmekte...

Bilgisayar oyunları kısa bir süre öncesine kadar yalnızca ücretli ve yüksek grafik özelliklerine sahip oldukları için çocuklar ve gençlerin tutkunu haline geldiği bir eğlence aracıydı. Fakat günümüzdeki bilgisayar oyunlarının büyük bir kısmı "flash oyun" olarak da adlandırılan küçük oyunlardan oluşmaktadır. Peki ama ne oldu da insanların bilgisayar oyunlarına bakış açısı birden bu şekilde değişti?

Ücretli oyunların büyük bir kısmı bağımlılık yaratan, şiddet unsurları barındıran oyunlardır. Bu yüzden başta yetişkinler olmak üzere bu alanda uzman olan pek çok kişi tarafından oynanması tercih edilmemektedir. Ebeveynler de doğal olarak çocuklarının bu tür oyunlarla vakit geçirmesini istemiyor. Çocukların ve gençlerin eğlence imkanını engellemeden alınabilecek önlemler ise en iyi çözüm yolu olarak görünüyordu. Bu noktada ise basketbol oyunları gibi eğlenceli ve şiddet unsurları içermeyen oyunlar devreye girdi.

Yalnızca erkekler tarafından değil aynı zamanda bayanlar tarafından da yoğun ilgi gören basketbol oyunları ise flash oyunlarla ilgili olarak yapılan anket çalışmalarında "en çok oynanan oyun" olarak dikkat çekiyor. Basketbol oyunlarının hem erkekler hem de bayanlar tarafından bu denli yoğun ilgi görmesinin nedeni ise; oyunun şiddet içerikli olmaması, bağımlılık yaratmaması, yalnızca erkeklere yönelik olmaması ve sportif içeriğe sahip olması şeklinde sıralanabilir.

Kısa bir süre içerisinde kadın erkek herkesin sevgilisi olan; kiminin okul dönüşü, kiminin öğle paydosu, kiminin iş çıkışı, kiminin de evde akşamüstü oynadığı oyular haline gelen basketbol oyunları ile emin olun siz de çok keyifli vakit geçireceksiniz. Milyonların tutkunu olduğu basketbol oyunları ile aynı zamanda çocuklarınızın internette sakıncalı içeriğe sahip siteler veya oyunlarla da vakit geçirmediğinden emin olabilir; bu sayede onlar eğlenirken siz de rahat ve huzurlu bir şekilde evinizde vakit geçirebilirsiniz.